Отвлякоха чужденци в Нигерия

https://blitz.bg/svyat/otvlyakoha-chuzhdenci-v-nigeriya_news572316.html Blitz.bg

Отвлякоха чужденци в Нигерия. Става дума за двама американци и двама канадци, предаде АП.

Агенцията уточнява, че похищението е станало в нигерийския щат Кадуна. Четиримата чужденци пътували към столицата Абуджа, когато били нападнати от засада от въоръжени мъже.

Отвлечените чужденци работели за изграждането на слънчеви централи. Отвличането за откуп е много разпространено явление в Нигерия.

С него се занимават местни племенни банди.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай