Паника в Косово: Готвят масови атаки срещу големи политици в страната!

https://blitz.bg/svyat/panika-v-kosovo-gotvyat-masovi-ataki-sreshtu-golemi-politici-v-stranata_news504741.html Blitz.bg

Косово алармира, че се готвят атаки срещу водещи политици в страната, съобщи Ройтерс. Посолството на САЩ в Прищина предупреди гражданите си за възможно насилие по време на празничните дни. Полицейските патрули ще бъдат разположение по улиците на столицата. Техните смени ще бъдат увеличени на 12 часа от обикновените 8-часови.

Правителството в страната не е дало подробности, за това кой планира атаките. „Определени групи се готвят за насилствени действия срещу някои от водещите политици в страната“, се казва в правителствено изявление. През последните месеци около 300 члена на Ислямска държава са се върнали в Косово. В момента те са следени от разузнавателните агенции, пише факти.бг.

През миналата година в Косово бяха задържани 19 души по подозрение, че готвят атаки в страната. В момента се води разследване.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай