Паника в Осло: търговски център блокиран след стрелба

Норвежката полиция затвори търговски център в Осло след сигнали за стрелба и продължава да търси пострадали

https://blitz.bg/svyat/panika-v-oslo-targovski-centar-blokiran-sled-strelba_news1122906.html Blitz.bg

Норвежки търговски център бе затворен спешно, след като в късните часове органите на реда получиха множество сигнали за стрелба, предава Reuters. Ситуацията предизвика паника сред посетителите, а районът около сградата бе блокиран.

Полицията съобщи, че заподозрян извършител е задържан малко след постъпването на сигналите. На този етап не се разкриват подробности за самоличността му или за възможен мотив.

В официално изявление властите уточняват, че извършват щателно претърсване на целия търговски комплекс в търсене на евентуални жертви или други замесени в инцидента лица. Екипите работят по сградата секция по секция, като движението в района остава ограничено.

До момента не се посочва информация за пострадали, а полицията заявява, че ще даде допълнителни данни при първа възможност. Атмосферата около центъра остава напрегната, докато разследването продължава.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай