Петима души загинаха, а около 20 ранени бяха прието в болница, след като в северната част на Аржентина междуградски автобус излезе от пътното платно и се преобърна, съобщи местна телевизия.
Катастрофата е станала на около 900 километра от столицата Буенос Айрес близо до град Тоскас. Шофьорът не се справил с управлението, при което автобусът излязъл на банкета, попаднал в канавката и се преобърнал. Четирима души от 42-та пътници починали на място, а един от ранените починал на път за болницата. Според предварителната версия причината за трагедията е невнимание на шофьора на хлъзгавия път. Поради почти пълната липса на железопътна мрежа междуградските автобуси са основно средство за придвижване в Аржентина. Всеки ден в катастрофи там загиват по около 20 души, което е сред най-високите показатели в световен мащаб. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.