Пхенян отправи нов ултиматум към САЩ

https://blitz.bg/svyat/phenyan-otpravi-nov-ultimatum-kam-sasht_news537311.html Blitz.bg
Северна Корея заяви, че няма да преговаря за ядрените си оръжия, докато Вашингтон не прекрати "враждебната политика и ядрените заплахи".

Предупреждението е отправено във вторник от посланика на Пхенян в ООН Ким Ин-ньон, показва стенограма от негов разговор с генералния секретар на Обединените нации Антониу Гутериш.

Стенограмата беше изпратена на Асошиейтед прес от севернокорейската мисия в ООН. В нея не са включени изявления на Гутериш, но в сряда той заяви пред репортери, че е разговарял със севернокорейците.

Според стенограмата посланикът повторил решението на севернокорейския лидер Ким Чен-ун да наблюдава какви ще са следващите действия на американците. Ким повторил и искането на своя лидер САЩ незабавно да спрат "арогантните си провокации" и "изключително опасните действия по целия Корейски полуостров", за да бъде успокоено напрежението.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай