Посланикът на Израел в САЩ подава оставка

https://blitz.bg/svyat/poslanikat-na-izrael-v-sasht-podava-ostavka_news38459.html Blitz.bg

Посланикът на Израел във Вашингтон Салай Меридор е съобщил, че възнамерява да подаде оставка във връзка с предстоящата смяна на правителството в неговата страна, разкри израелски високопоставен служител, пожелал анонимност.

Напоследък Меридор разговарял с премиера Ехуд Олмерт, с външния министър Ципи Ливни и с очаквания нов премиер Бенямин Нетаняху, които уведомил за решението си. Съобщението идва в момент, когато станаха известни информации, че на срещата между държавния секретар на САЩ Хилари Клинтън и Нетаняху последният го помолил да напусне поста. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай