Длъжностните лица многократно изразяваха тревога, че персоналът страда от изтощение след седмици на принудителна, непрекъсната работа и че това застрашава безопасността на изведената от експлоатация АЕЦ.
Ръководството, което управлява ядрената електроцентрала, не даде подробности как е било постигнато споразумението служителите да бъдат пуснати, а други да дойдат да ги заместят.
Източник: БНР
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.