Президентът на Судан пристигна в Катар

https://blitz.bg/svyat/prezidentat-na-sudan-pristigna-v-katar_news41980.html Blitz.bg

Президентът на Судан Омар ал Башир пристигна в Катар за участие в арабск среща на високо равнище въпреки заповедта за ареста му, издадена от Международния наказателен трибунал.

22-те държави-членки на Арабската лига решиха да пренебрегнат заповедта. В потвърждение на намеренията им Ал Башир вече посети Либия, Египет и Еритрея. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай