
Пистолетът бе използван от Харисън Форд през 1983 г. в "Междузвездни войни: Завръщането на джедаите" и е един от двата, които той използва в поредицата, познат е като DL-44. Не е известно къде се намира вторият.

Форд използва пистолета в много сцени от "Завръщането на джедаите" и това го прави едно от най-популярните оръжия във филмовата индустрия.
Оръжието ще бъде обявено за продъжба на 23-ти юни- То е изработено от Джеймс Л. Шопи, който го получил като подарък, след като филмът бил заснет и го държал заедно с други предмети от него в продължение на 35 години.
И други предмети от "Междузвездни войни" са се появявали на търгове. Наскоро известният робот R2-D2 бе продаден за 2,7 милиона долара.
Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.