Проф. Рачев: Хората се приютяват при приятели и роднини, чакат къщите да бъдат разрушени, за да...

С дружни усилия населението се стабилизира, хвърлят се доста пари за възстановяването от бедствията

https://blitz.bg/svyat/prof-rachev-horata-se-priyutyavat-pri-priyateli-i-rodnini-chakat-kashtite-da-badat-razrusheni-za-da_news977285.html Blitz.bg

"Град Мардин, в Турция се намира на около 50 км от Иракската граница. Това е един изключително красив град, където се преплитат се няколко цивилизации.

В момента температурата там е 23 градуса, като се очаква да достигне към 30, подухва свеж вятър" , това заяви климатологът проф. Георги Рачев пред bTV, като той се намираше в един от засегнатите от земетресението градове в Турция-Мардин.

Запитан какво е положението там и как се спасяват хората, той каза: "Тези сгради, които са рухнали са разчистени, но състоянието на някои от тях е плачевно.

С дружни усилия хората се възстановяват, хвърлят се доста пари за възстановяването от бедствията. Тук се сблъскват тектонични плочи и в следствие на това се получават земетресенията.

Хората се приютяват при приятели и роднини и чакат къщите да бъдат разрушени, за да бъдат построени отново. Те са оптимисти, но така или иначе няма какво да се направи" , завърши той.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай