Президентът на Русия Владимир Путин отправи поздрави към участниците в тържествената церемония по повод откриването в Пхенян на Мемориалния комплекс и Музея на бойните подвизи на героите от военната операция в чужбина, съобщава пресслужбата на Кремъл, предава Интерфакс.
"Бих искал да изразя дълбока благодарност към Вас, скъпи другарю Ким Чен Ун, както и към всички, които допринесоха за реализацията на този мащабен проект в кратки срокове – по повод годишнината от освобождението на Курска област от завоевателите“, се посочва в съобщението.
Путин изрази увереност, че "съвместните ни усилия ще продължат да укрепват последователно отношенията на всеобхватно стратегическо партньорство между Руската федерация и Корейската народно-демократична република“.
"Бих искал от все сърце да благодаря на доблестните корейски войници – участници в бойните действия в Курска област – и да отдам почит на падналите герои“, се посочва още в съобщението.
В същото време в съобщението на сайта на Кремъл се отбелязва: "Мемориалът, който днес тържествено се открива, е призван да увековечи паметта за героизма на военнослужещите от Корейската народна армия и за жертвите, понесени в името на общата победа. И, разбира се, той ще се превърне във видим символ на приятелството и единството на нашите народи“.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!