Путин натика в затвора висш руски генерал

Шамарин е приел подкупи между 2019–2023 г. от завод за комуникационно оборудване в Урал

https://blitz.bg/svyat/putin-natika-v-zatvora-vissh-ruski-general_news1078964.html Blitz.bg

Вадим Шамарин, бивш заместник-началник на Генералния щаб и командир на Свързочните войски, бе осъден на 7 години затвор за подкуп в размер на 440 000 долара (36 милиона рубли), предаде БТА и Евроком..

Престъплението:

Шамарин е приел подкупи между 2019–2023 г. от завод за комуникационно оборудване в Урал.

В замяна е увеличил държавните поръчки към компанията.

Освен присъдата, той е лишен от военно звание и получава забрана да заема държавни длъжности за 7 години.

Според „Интерфакс“, Шамарин се е признал за виновен.

Свързочните войски отговарят за военните комуникации и предаване на заповеди в бойна среда.

Присъдата е част от по-широка кампания срещу корупцията във военното ръководство на Русия. Сред засегнатите са:

  • Тимур Иванов – бивш заместник-министър на отбраната
  • Ген. Павел Попов
  • Ген. Дмитрий Булгаков

Всички те са работили под ръководството на Сергей Шойгу, който беше освободен като министър на отбраната и назначен за секретар на Съвета за сигурност на Русия.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
zapaljanko
преди 1 година

Да а , шамарин изяде шамарите!!!

Откажи