Работодател уби с нож двама работници

https://blitz.bg/svyat/rabotodatel-ubi-s-nozh-dvama-rabotnici_news69775.html Blitz.bg

Работодател в Китай е убил с нож двама от работниците си, след като възникнал спор за някакви си 3 юана (44 евроцента), които били удържани от заплатите им, предаде АФП.

Ву Сянмин е намушкал във вратовете с ножа си Ян Цинджун и Джу Йонсиан. Те били сезонни работници, наети за ремонт за сграда. Спорът между тях и работодателят им се разразил пред правителствена сграда в град Джънджоу.

Китай има над 200 милиона сезонни работници, които работят далеч от домовете си и чиито доходи са от жизнено значение за бедните им семейства. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай