Местен жител на руския град Ростов на Дон е открил тялото на новородено бебе в извор, съобщава изданието Donday, позовавайки се на свой източник.
По информация на медията мъжът почивал край извора Гремучий, разположен близо до храма „Преподобни Серафим Саровски“, когато забелязал подозрителен пакет във водата. След като го извадил, направил шокиращото откритие – вътре се намирало новородено бебе без признаци на живот.
Мъжът незабавно е подал сигнал до полицията.
Според информация на източника е образувано досъдебно производство по случай на убийство. Към този момент обаче не се уточнява дали по тялото са открити следи от насилие.
Правоохранителните органи работят по установяване на всички обстоятелства около трагичния случай.
Това не е първи подобен инцидент в Русия през последните седмици.
По-рано новородено без признаци на живот беше открито в контейнер за отпадъци в селището Болшевик в Московска област. Според предварителната информация детето е било родено преждевременно.
Превод и редакция БЛИЦ