Руските окупатори са принудени да настъпват във всички направления на фронта

Допускам, че това е политическа ситуация, че Путин изисква от своите военни да 'освободят' всичко, така да се каже, и затова те са принудени да настъпват във всички направления, смята Портников

https://blitz.bg/svyat/ruskite-okupatori-sa-prinudeni-da-nastapvat-vav-vsichki-napravleniya-na-fronta_news1124094.html Blitz.bg

Анализаторът Виталий Портников коментира странната тактика на водене на война от страна на руснаците: "Мисля, че лоша шега на руснаците им играе същата тяхна тактика, която прилагат в Украйна от 2022 година. Изобщо не ми е много ясно, когато говорим за стратегическите разработки на генерал Герасимов, че той е толкова добър кариерен офицер, дали е способен човек да си прави изводи от грешките?

Ако през 2022 г. такъв широк фронт без съсредоточаване на ресурси в някое конкретно направление завърши с провал, защо трябва да продължават това?"

Политическият анализатор разказа в ефира на канала "Еспресо TV" в YouTube защо руснаците са загубили Купянск.

"Допускам, че това е политическа ситуация, че Путин изисква от своите военни да 'освободят' всичко, така да се каже, и затова те са принудени да настъпват във всички направления.

В резултат на това те не могат да удържат всичко, защото нямат достатъчно ресурси за това псевдоосвобождение. Като следствие – те губят Купянск," предположи журналистът.

Портников също така отбеляза: "Тук възниква въпросът: какво е по-важно за руснаците от политическа гледна точка – Покровск или Купянск?

Смятам, че Купянск. Те могат да обявят Купянск, както направиха през 2022 г., за временен областен център на Харковска област, да проведат там поредния псевдореферендум и да обявят, че Харковска област се присъединява към Руската федерация.

Ако не контролират Купянск, то те не могат да проведат този референдум в Белгород. Те могат всичко. Те могат да проведат референдум и в Москва, но все пак сега стана по-трудно да направят това и затова, мисля, са принудени да действат в друга посока."

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
7 Коментара
самальот
преди 6 месеца

:-) :-) :-) МОГАТ ... ПРАВЯТ ГО !!!!!!! и ще постигнат това което ТРЯБВА !!!!!

Откажи
Heheh
преди 6 месеца

Този какъв газ е пил укрите не са взели купянск

Откажи
Волфила
преди 6 месеца

Освен ГОЛЕМИТЕ ЛЪЖИ на укр-информ-бюро,някога ще публикувате ли някоя истина???

Откажи