Френският президент Никола Саркози отново се обяви срещу приемането на Турция в Европейския съюз, което бе подкрепено от американския му колега Барак Обама.
"Работя в тесен контакт с президента Обама. Но за онова, което се отнася до ЕС, трябва да вземат решение държавите-членки на съюза. Винаги съм бил против приемането ан Турция и оставам на същата позиция. Мисля, че мога да кажа, че голямо мнозинство от държавите в ЕС подкрепят тази френска позиция", каза САркози за френското национално радио. "Турция е много голяма държава, съюзник ан ЕС и САЩ. Тя трябва да остане привилегирован партньор. Моята позиция и по този въпрос не се е променила", добави френският президент. Обама заяви на срещата на високо равнище в Прага, че влизането на Турция в ЕС би било "важен сигнал" по отношение та тази мюсюлманска държава. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.