Сенатът на САЩ прие плана за бюджета за 2010 г.

https://blitz.bg/svyat/senatat-na-sasht-prie-plana-za-byudzheta-za-2010-g_news42696.html Blitz.bg

Сенатът на САЩ прие план за бюджета на страната за 2010 г. на стойност 3,41 млрд. долара.

Този план обаче трябва да бъде съгласуван с варианта на президента на страната Барак Обама и с този на долната камара на парламента, приет няколко часа по-рано. Сенатът отхвърли повечето инициативи на републиканците за намаляване на данъците и социалните плащания, но увеличи разходите за гарантиране на сигурността по границата с Мексико и за помощ на данъкоплатците с ниски доходи. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай