Служител на Сикрет Сървис е временно отстранен от длъжност, след като е заподозрян в разкриване на поверителна информация за личните пътувания на вицепрезидента Джей Ди Ванс, съобщава CNN. Федерални инспектори провеждат вътрешна проверка, докато служителят с неустановена самоличност остава в административен отпуск.
Разследването е инициирано след публикация от 15 юли на медията MS NOW, която се основава на изтекли данни. Според материала членове от екипа по сигурността на Ванс са били изключително раздразнени от личния график на вицепрезидента и са го определили като „бреме“.
Изтеклият доклад на MS NOW разкрива детайлни подробности за оперативните планове на Ванс. Публикацията съобщава, че вицепрезидентът е планирал да използва хеликоптер на Морската пехота, за да отведе сина си на урок по голф. Впоследствие този полет е бил отменен.
Разкриването на оперативни детайли в пресата предизвика остър гняв в американските управленски кръгове.
„Репортажът на MS NOW вбеси висши служители в Сикрет Сървис, ФБР и Белия дом“, съобщава CNN.
Към момента Сикрет Сървис не е предоставила официален коментар по случая.