Сняг валя в първия ден на юни, лятото така и не идва в този край на Турция

В село Тунчолук падналият сняг стана повод за забавни сцени сред младежит

https://blitz.bg/svyat/snyag-valya-v-parviya-den-na-yuni-lyatoto-taka-i-ne-idva-v-tozi-kray-na-turciya_news1154761.html Blitz.bg

Докато в западните части на Турция започват летните горещини, във високите планини на изток заваля сняг. В Ардахан подножието на планината Късър побеля, пише "Хюриет".

Докато в западните провинции, където температурите се повишиха над сезонните норми, гражданите се наслаждават на слънчевото време, високите части на Източен Анадол побеляха.

Снеговалежът, който беше особено интензивен в планинските райони, отново покри с дебела покривка върховете и платата.

Снегът, който заваля в първия ден на юни, беше посрещнат с изненада от местните жители.

След снеговалежа подножието на планината Късър, която е с надморска височина 3197 метра, изцяло побеля. В село Тунчолук падналият сняг стана повод за забавни сцени сред младежите.

Събрали се на едно място заради внезапно завалелия сняг, те започнаха да танцуват и да пеят популярната в региона народна песен „Студено ми е, майко, студено ми е“ .

Един от жителите на селото, Орхан Гюрбулак, сподели емоциите си с думите: „Погледнете само тази гледка! В този край лятото така и не идва“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай