Докато в западните части на Турция започват летните горещини, във високите планини на изток заваля сняг. В Ардахан подножието на планината Късър побеля, пише "Хюриет".
Докато в западните провинции, където температурите се повишиха над сезонните норми, гражданите се наслаждават на слънчевото време, високите части на Източен Анадол побеляха.
Снеговалежът, който беше особено интензивен в планинските райони, отново покри с дебела покривка върховете и платата.
Снегът, който заваля в първия ден на юни, беше посрещнат с изненада от местните жители.
След снеговалежа подножието на планината Късър, която е с надморска височина 3197 метра, изцяло побеля. В село Тунчолук падналият сняг стана повод за забавни сцени сред младежите.
Събрали се на едно място заради внезапно завалелия сняг, те започнаха да танцуват и да пеят популярната в региона народна песен „Студено ми е, майко, студено ми е“ .
Един от жителите на селото, Орхан Гюрбулак, сподели емоциите си с думите: „Погледнете само тази гледка! В този край лятото така и не идва“.

