Сомалийски пирати отвлякоха кораб с американски екипаж

https://blitz.bg/svyat/somaliyski-pirati-otvlyakoha-korab-s-amerikanski-ekipazh_news43457.html Blitz.bg

Сомалийски пирати са отвлекли в Индийския океан датския контейнеровоз Maersk Alabama, нает от американска компания. Той е плавал под американски флаг и има договор с Пентагона. Това съобщи АП, като се позова на МВнР на Кения и Пети американски флот.

От кенийското външно министерство съобщиха, че екипажът на кораба, отвлечен на 644 км източно от Могадишо, е съставен изцяло от американски граждани. Представителят на базирания в региона Пети американски флот лейтенант Натан Кристенсен потвърди, че някои от общо 21 членове на екипажа са американски граждани, но не уточни колко. По данни на Кристенсен датската компания Maersk си сътрудничи с Министерството на отбраната на САЩ, а корабът Maersk Alabama има договор с Пентагона. Ръководителят на базираната в Кения Програма за помощ на източноафриканските мореплаватели Андрю Мвангура заяви, че при превземането на кораба няма пострадали от екипажа, посочва РИА "Новости". /БЛИЦ




Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай