Спасоевич: Армията на Сърбия е най-добрата в региона

https://blitz.bg/svyat/spasoevich-armiyata-na-sarbiya-e-nay-dobrata-v-regiona_news43256.html Blitz.bg

Армията на Сърбия е най-професионалната в региона според анализ на агенция “Стратфор”, заяви държавният секретар в сръбското министерство на отбраната Душан Спасоевич.

Като припомни, че през 2006 г. Сърбия беше една от последните страни в северното полукълбо, която беше приета в Партньорство за мир, Спасоевич посочи, че Сърбия не е дефинирала ясно в каква насока ще развива военната си стратегия в бъдеще.
Спасоевич отбеляза, че за Сърбия е благоприятно обстоятелство фактът, че Хърватия и Албания станаха пълноправни членки на НАТО. “За Сърбия това означава, че по нашите западни и южни граници имаме страни, които са членки на НАТО и ако разглеждаме това по правилния начин, а мисля, че това ще стане, и Сърбия ще има полза от това, че нейното обкръжение ще се подобри по отношение на сигурността”, каза Спасоевич. “Това, което би могло да се случи, е един ден Албания като пълноправен член да постави някакви условия за нашето членство”, допълни Спасоевич, цитиран от Б 92. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай