Тръмп постави ултиматум на Техеран за Ормузкия проток

"Вторник ще бъде Денят на електроцентралата и Денят на моста, всички събрани в едно, zapla[i toj

https://blitz.bg/svyat/tramp-postavi-ultimatum-na-teheran-za-ormuzkiya-protok_news1145078.html Blitz.bg
© Gettyimages

Американският лидер Доналд Тръмп предупреди, че САЩ ще атакуват електроцентрали и мостове в Иран във вторник, призовавайки Техеран да отвори Ормузкия проток в кратък и изпълнен с ругатни пост в Truth Social.

"Вторник ще бъде Денят на електроцентралата и Денят на моста, всички събрани в едно, в Иран. Няма да има нищо подобно!! Отворете пролива, луди коп*лета, или ще живеете в Ада – Просто гледайте! Слава на Аллах," написа Тръмп.

ФОКУС припомня, че се разпространиха по-рано твърдения за евентуална хоспитализация на президента Тръмп в Националния военномедицински център ''Уолтър Рийд". 

Причината за слуховете е необичайното отсъствие на държавния глава от публични изяви на 4 април. 

Белият дом публикува изявление, в което отрече информацията. 

''Луди либерали измислят луди конспиративни теории, когато Тръмп не говори с пресата в продължение на 12 часа. Те не казаха нищо, когато Байдън редовно не говори с пресата в продължение на 12 дни. Не се страхувайте! Президентът Тръмп буквално никога не спира да работи'', се казва в изявлението.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
3 Коментара
Тролей
преди 2 месеца

Нема ли кой да го спре?

Откажи
Андрей
преди 2 месеца

Че той само поставя ултиматуми,иначе персите ги дънят като шкембе у довар и му се смеят

Откажи
Който
преди 2 месеца

Айде нафтата 3 евро !!!

Откажи