Тръмп се разминал на косъм от брутална смърт!

Американецът Грегъри се опитал да убие президентът на САЩ с мотокар

https://blitz.bg/svyat/tramp-se-razminal-na-kosam-ot-brutalna-smart_news643318.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Жителят на щата Северна Дакота Грегъри Лингънг призна вината си, че е откраднал мотокар, с който е възнамерявал да преобърна лимузината на американския президент Доналд Тръмп. Това съобщава вестник „Хил“.

Сеир в Париж! Гола мадама по цици изскочи пред „Звяра“ на Тръмп (СНИМКИ 18+) 

42-годишният мъж беше арестуван през септември 2017 г. Той е проникнал на частна територия, откъдето е откраднал мотокара, а след това е тръгнал по пътя, по който е минавал маршрутът на президентския кортеж. Прокуратурата смята, че Лингънг е искал да извърши покушение срещу стопанина на Белия дом.

„Той е възнамерявал да се доближи до лимузината, да я преобърне, да са добере до президента и да го убие“, се казва в изявлението на правоохранителните органи. Този ден Тръмп е посетил Северна Дакота и се е срещнал с ръководството и работниците в нефтопреработващ завод.

Защитата на Лингънг твърди, че по това време той се е намирал в „дълбока емоционална криза“, а сега преминава курс по психотерапия в затвора. 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай