Четириметровият африкански питон, който вчера удуши две деца в Кембълтън, провинция Ню Брънзуик, е бил умъртвен по нареждане на канадската полиция. Служител на реда обясни, че смъртта на двамата братя Барти - четиригодишният Ной и шестгодишният Конър - ще бъде разследвана като престъпление.
Полицията смята, че питонът е избягал от терариума си през нощта и се е изкачил по вентилационната система.
Трагедията е станала, докато момчетата са били на гости у свой приятел в апартамент над зоомагазина, където е било преди това влечугото.
Питоните обикновено не гледат на хората като на плячка, обясни експерт от канадския зоопарк./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.