Компанията по обслужване на Айфеловата кула увеличи таксата за посещението на най-голямата забележителност на френската столица, която през миналата година прие 6,93 млн. туристи.
От вчера билетите за качването до първия етаж на кулата на стойност 4,80 евро бяха анулирани. Ще се продават билети директно за втория етаж на стойност 8 евро вместо досегашните 7,80. Цената на посещението на най-високата част на кулата се увеличава от 12 на 13 евро. Дори таксата за желаещите да се качат пеша по стълбата до втория етаж на "желязната лейди" се вдига от 4 на 4,50 евро. Айфеловата кула е собственост на града. През 2005 г. кметството предаде за 10 години правата за обслужването й на компанията "Айфелова кула", където 59,9% от акциите принадлежат на парижката община. През миналата година оборотът на компанията бе 64 млн. евро. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.