В Либия е ад: За 10 дни загинаха 121 души

https://blitz.bg/svyat/v-libiya-e-ad-za-10-dni-zaginaha-121-dushi_news668412.html Blitz.bg
В резултат от боевете в Либия са загинали 121 души и са пострадали още 561 души. Това се случи след като по-рано този месец Либийската национална армия (ЛНА), оглавявана от маршал Халифа Хафтар, започна офанзива за овладяване на столицата Триполи, съобщава АФП, цитирана от „Фокус“.
 
Според публикуваната от Световната здравна организация в неделя информация, в момента се изпращат медицински персонал и медикаменти към Триполи.
 
Освен това СЗО опроверга съобщенията за „постоянни атаки срещу линейки“ по време на боевете, започнали на 4 април.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай