ВИДЕО 18+ запечата как бенгалски тигър напада мъж

Служителите в резервата забелязали хищника да се скита извън района

https://blitz.bg/svyat/video-18-zapechata-kak-bengalski-tigar-napada-mazh_news1066899.html Blitz.bg

Мъж, който беше нападнат от избягал бенгалски тигър в джунглата Сундарбан в Индия, беше спасен, съобщава NDTV.

Служителите в резервата за тигри, разположен в Сундарбан, забелязали тигъра да се скита извън района. Хищникът представлявал заплаха за местните жители. Около 10 служители решили да го върнат обратно в гората. Те се въоръжили с пръчки и проследили тигъра.

Служителите на резервата заобиколили хищника, но това не му харесало. Той се обърнал към хората, които се опитвали да го изгонят и скочил върху един от тях.

Мъжете започнали да крещят и да мушкат тигъра с пръчки, за да го накарат да пусне плячката си. В крайна сметка хищникът изоставил работника и изчезнал в гората. Тигърът ухапал мъжа, но той оцелял. Нападението е заснето на видео.

Жертвата на хищника е откарана в болница в стабилно състояние. Никой друг не е пострадал. Служителите на резервата отново напомниха на местните жители да държат добитъка на закрито, за да не провокират тигрите.

Превод и редакция: БЛИЦ

 

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай