Включиха Беларус в "Източно партньорство"

https://blitz.bg/svyat/vklyuchiha-belarus-v-iztochno-partnyorstvo_news40776.html Blitz.bg

Лидерите на държавите-членки на Европейския съюз решиха да включат Беларус в програмата "Източно партньорство".

Програмата предвижда икономическо и политическо интегриране на 6 държави от постсъветското пространство: Азърбайджан, Армения, Беларус, Грузия, Молдова и Украйна. Европейският комисар Бенита Фереро-Валднер вече заяви, че ЕС очаква от Беларус реформиране на изборното законодателство, подобряване на положението с независимите медии и регистриране на неправителствени организации. От белоруското министерство на външните работи приветстваха програмата на ЕС, но с уговорката, че тя не трябва да има дискриминационен характер. /Интерфакс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай