Много е правилно да се говори за това, че всеки месец трябва да унищожаваме все повече от живата сила на врага, което и правим, съобщи Юрий Бутусов. Не по-малко важно е да се заемем с въпроса за засилване на защитата на украинските бойци от руските БПЛА (безпилотни летателни апарати), от които в момента страдат и двете страни във военното противопоставяне.
Своето мнение за това кой проблем на фронта трябва спешно да се опитаме да решим, Юрий Бутусов разказа в интервю за Radio NV в YouTube.
„За съжаление, при нас не се случват качествени промени в организацията на използването на войските. Промени има, но те стават много бавно, с големи проблеми, а по някои въпроси изобщо не се случват. Фронтът се държи от пехотата.
Да, ние се гордеем с това, че успяваме да нанасяме големи загуби със силите на нашите подразделения за БПЛА, но в медиите звучи темата, че и Русия ни нанася основните загуби със сили на БПЛА, и пробивът на нашите участъци от фронта се извършва от врага също с помощта на БПЛА“, информира военният кореспондент.
При това Бутусов изостри вниманието върху важен нюанс.
„Дроновете в момента са основното средство за пробив и на нашите бойни порядки.
У нас много се говори за това, че трябва да убиваме по 30, 40, 50 хиляди руснаци на месец, но постигането на тази цел е възможно, само ако намалим нашите загуби от дронове, а за това, за съжаление, почти не се говори на най-високо ниво и почти нищо не се прави системно, за да се намалят загубите на нашите войски.
Голям брой грешки при използването, на първо място, на пехотата в сивата зона се повтарят път след път“, добави Бутусов.