Премиерът на Зимбабве Морган Цвангирай загуби и двегодишния си внук само месец след смъртта на съпругата си в автомобилна катастрофа, обяви негов говорител.
Малчуганът Шон се удави в басейна в къщата на Цвангирай в столицата на Зимбабве Хараре, заяви Джеймс Маридади. Детето ще бъде погребано днес в Бухера, югоизточно от Хараре, до баба си Сюзън, която загина на 6 март. “Той бе син на сина на премиера Гарикай и Лилиан, които живеят в Канада. Те пристигнаха за погребението на госпожа Сюзън Цвангирай и възнамеряваха да си тръгнат днес”, каза Маридади. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.