ЦРУ ни следи по Skype

https://blitz.bg/tehnologii/cru-ni-sledi-po-skype_news189511.html Blitz.bg

Специалните служби от цял свят от години имат възможност да подслушват разговори по Skype, като дори могат да локализират точното място, от което даден потребител използва популярната програма. Това става с помощта на специална технология, предоставена от софтуерния гигант Microsoft още през 2011 г., информира руският ежедневник „Ведомости” в публикация за сигурността на информацията в интернет.

Пред изданието водещи експерти в областта на киберсигурността в Русия разказват, че когато Microsoft закупува Skype през 2011 г., компютърният гигант е снабдил определени клиенти със софтуер за „законно” подслушване.

Практически технологията позволявала да се задейства специален режим в Skype, благодарение на който кодът, който се генерира от компютъра или телефона на абоната, се генерира и на съответния сървър. Получавайки достъп до сървъра, могат да се подслушват разговорите и четат съобщенията. Тази технология е предоставена от Microsoft на добра воля на тайните служби в цял свят, твърди изданието. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай