Всички общински училища на територията на Столичната община са готови и ще отворят врати в първия ден на новата учебна година, съобщи БНР.
В 18-то СОУ в район "Възраждане" ремонтните дейности ще продължат и след 15 септември, но това няма да пречи на учебния процес, защото ремонтите са свързани с подмяна на оградата на училището, .каза Мария Минчева, директор на Дирекция "Образование" в Столичната община. В момента в някои училища продължават довършителните работи, но те ще приключат до началото на учебната година.
В общо 139 училища и детски градини на територията на Столичната община са извършени ремонти през изминалото лято. В 53 от тези заведения са извършени ремонтни работи, свързани с конструктивно укрепване и с повишаване на енергийната ефективност.
В 83 от детските градини е имало ремонти заради поражения, нанесени от силната градушка, паднала над София през юли. 3 училища пък ще посрещнат новата учебна година с нови зали и спорни салони.
За първи път в София 11 хиляди първокласници ще прекрачат училищния праг, с 600 повече, в сравнение с миналата учебна година година. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.