Индия: Два танкера с втечнен газ преминаха Ормузкия проток

В изявление на индийското Министерство на петрола и природния газ се посочва, че танкерите с втечнен природен газ трябва да пристигнат в Мумбай следващата седмица

https://blitz.bg/voinite/indiya-dva-tankera-s-vtechnen-gaz-preminaha-ormuzkiya-protok_news1143847.html Blitz.bg
© shutterstock

Два танкера, превозващи 94 000 метрични тона втечнен природен газ (LPG), предназначен за Индия, преминаха безопасно през Ормузкия проток, съобщи днес индийското правителство, съобщава Reuters.

В изявление на индийското Министерство на петрола и природния газ се посочва, че танкерите с втечнен природен газ трябва да пристигнат в Мумбай следващата седмица.

Тези кораби са последните кораби под индийски флаг, които успешно преминаха през затрудненото място. Четири танкера за втечнен природен газ вече са завършили преминаването, а още три все още са в западната част на пролива, според данни за проследяване на кораби на LSEG в петък.

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай