ISW: Руснаците влязоха в Сумска област, за да си върнат Курск

Целта е да заобиколят от юг украинските позиции в землището на Николаево-Дарино

https://blitz.bg/voinite/isw-rusnacite-vlyazoha-v-sumska-oblast-za-da-si-varnat-kursk_news1061141.html Blitz.bg

Руски войски са навлезли на територията на Сумска област в опит да обкръжат украинския плацдарм в Курска област. За това съобщава Институтът за изследване на войната (ISW).

Анализаторите се позовават на геолокационни кадри, публикувани на 10 януари. Видео от 67-и ОМБр на ВСУ показва удари срещу руската пехота. Според ISW кадрите са заснети от украинската страна на границата северозападно от село Журавка.

Анализаторите цитират и руски блогър, според когото руските войски са навлезли в Сумска област, за да заобиколят от юг украинските позиции в землището на Николаево-Дарино (северно от Журавка).

Друг руски канал твърди, че руски войски са навлезли в Сумска област и край село Проходи (източно от град Суми), но МСС не намери потвърждение на това твърдение.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай