Русия призова чужденците да напуснат Киев

Руските сили ще започват да нанасят серия от удари по обекти на украинската отбранителна индустрия в Киев

https://blitz.bg/voinite/rusiya-prizova-chuzhdencite-da-napusnat-kiev_news1153674.html Blitz.bg

Руското министерство на външните работи предупреди чужденците да напуснат украинската столица Киев, предадоха Франс прес и Ройтерс.

Министерството каза, че руските сили ще започват да нанасят серия от удари по обекти на украинската отбранителна индустрия в Киев. Ударите ще бъдат насочени и към центрове за взимане на решения и срещу командни постове в града.

Ударът на въоръжените сили на Украйна по Старобелск преля чашата на търпението, се казва в изявлението на руското ведомство. 

„При създалите се условия въоръжените сили на Руската федерация пристъпват към последователно нанасяне на системни удари по предприятията на украинския военно-промишлен комплекс в Киев, включително по конкретни места за проектиране, производство, програмиране и подготовка за изстрелване на безпилотни летателни апарати, използвани от киевския режим със съдействието на специалисти от НАТО, отговорни за доставките на компоненти, предоставянето на разузнавателни данни и целеуказване“, се казва в изявлението на ведомството.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
7 Коментара
Нечин
преди 3 седмици

Руснака забравя че има карма и всичко на тоя свят се връща. Днес може да ударят Киев, а утре ше започнат и над Москва редовни и интензивни бомбардировка. Крайно време е да спрат с изгъзиците и да се насочат към мирно споразумение.

Откажи
Sto
преди 3 седмици

Много време чакахте

Откажи
Рис
преди 3 седмици

Всички държави които целеуказват на ударите на Украйна срещу Русия са съпричастни в тази война

Откажи
ицака си сака
преди 3 седмици

Нечин,жестоко си прав,че има карма.За всичко това което направихте в България и сринахте до нивото на едва оцеляване на населението,всичко това се връща на такива мърши като теб,децата и внуците ви.Ще си върнем държавата и всички ще бъдете анатемосани и отлъчени от България.Ще се върнем където ни е мястото,с Русия и ще си върнем лева,икономиката и армията.Злобата ви е рожба на омразата за това,че Русия е велика и непобедима.Путин вече се осъзна.Търсете си убежища у нас или на запад,но и там ще ви стигне възмездието.Путин ви направи списък на координатите и вече са заложени в "Орешниците".Това е карма,прав си.

Откажи
симо
преди 3 седмици

"утре ше започнат и над Москва" Дано не прекалят само! Отговорът може да не е бърз, но ще е жесток и безпощаден, надявам се. НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ: "Зачем нам такой мир, если там не будет России?"...

Откажи
Данко
преди 3 седмици

Няма по просто от ватенката.

Откажи
симо
преди 3 седмици

Има мнооого по-просто нещо. Тук се подписва като "данко". Тоя "данко", казват, бил бая по-прост дори от "атила".

Откажи