В нощта на 22 февруари руските сили започнаха масирана атака срещу Киев, използвайки дронове и ракети. Обстрелът повреди жилищна многоетажна сграда в Святошински район, причинявайки пожар на покрива ѝ. Това съобщиха от Военновъздушните сили и началникът на Киевската градска военна администрация Тимур Ткаченко, предава УНИАН.
В украинската столица е обявена тревога за въздушна тревога в 3:56 ч. сутринта, първо поради заплахата от използване на балистични ракети, а след това и поради излитането на изтребител МиГ-31К в Русия.
В 4:39 ч. сутринта Киевският столичен военен окръг (КМВ) съобщи, че в покрайнините на столицата са засечени вражески ударни безпилотни летателни апарати. В 6:23 ч. сутринта Военновъздушните сили уточниха, че не само дронове, но и крилати ракети продължават да атакуват Киев.
Още в 6:33 ч. сутринта Тимур Ткаченко съобщи за първите последици от обстрела. „При нападението е повредена многоетажна жилищна сграда в Святошински район. Имаше пожар на покрива. Проверяваме информацията за жертвите“, каза той.
Информация за евентуални жертви и размер на щетите се уточнява в момента. На мястото на инцидента работят служби за спешна помощ.
Ужасяващи кадри от Софийска Боршахивка се споделят онлайн. Очевидци съобщават, че в резултат на руската атака горят частни домове. Все още няма данни за жертви или ранени.
Кметът Виталий Кличко съобщи , че двама ранени, жена и дете, са били транспортирани от предградие на столицата до болници в Киев. Предварителните данни сочат, че отломките са паднали в частен жилищен район.
На свой ред Тимур Ткаченко уточни , че информацията за пожар на покрива на къща в Святошински район не е потвърдена.
Превод и редакция: БЛИЦ