Дължа ли такса за издаване на болничен лист?

https://blitz.bg/zdrave/dalzha-li-taksa-za-izdavane-na-bolnichen-list_news910218.html Blitz.bg

Личната лекарка ми поиска такса от 7 лева, за да ми издаде болничен лист и още 3 лева - за електронната му обработка. Освен това си заплатих и установената потребителска такса при посещението в кабинета на лекаря.

Моля да поясните дали при издаване на болничен лист за общо заболяване от личен лекар, освен потребителска такса от 2.90 лв. пациентът трябва ли да заплаща такса за “електронна обработка” на болничния лист?

Прочетете повече в zdrave.to 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай