Изпуснете ли закуска, лошо за вас

Ендокринологът и лекар Наталия Тананакина говори за съвременната наука

https://blitz.bg/zdrave/izpusnete-li-zakuska-losho-za-vas_news1138940.html Blitz.bg

Закуската е смятана за най-важното хранене за деня. Много хора я пропускат, но изследванията показват, че тези с проблеми с теглото и кръвната захар може да искат да преосмислят сутрешните си навици.

Ендокринологът и лекар Наталия Тананакина говори за съвременната наука и как да направим закуската наистина здравословна.

Голям мета-анализ, публикуван наскоро в списанието Nutrients, установи, че редовното пропускане на закуска е свързано с повишен риск от развитие на метаболитен синдром и неговите компоненти. 

Метаболитният синдром се определя като наличието на три или повече от следните: високо кръвно налягане, повишена кръвна захар, абдоминално затлъстяване (излишни мазнини около талията), повишени нива на триглицериди и ниски нива на липопротеини с висока плътност („добрият“ холестерол).

Какво се случва, ако изпускате редовно закуска научете на Zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай