Какво да правим при разстроен стомах?

Ако има гадене, повръщане, диария, подуване или киселини, не натоварвайте стомаха

https://blitz.bg/zdrave/kakvo-da-pravim-pri-razstroen-stomah_news1098097.html Blitz.bg

При раздразнен стомах най-важното е да облекчите симптомите и да предпазите храносмилателната система, като ѝ дадете време да се възстанови. Ето какво се препоръчва:


✅ Какво да правите при раздразнен стомах:

1. Почивка и хидратация

  • Пийте вода често, но на малки глътки.

  • Подходящи са и бистри течности – лайков чай, оризова вода, електролитни разтвори.

  • Избягвайте газирани напитки и сокове с висока киселинност.

Вижте останалите съвети в zdrave.to 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай