Грипната епидемия във Варна и областта официално се отменя от утре, а учениците се връщат обратно в класните стаи, предава БНТ.
С отпадането на епидемичните мерки се възстановява нормалният ритъм в здравната система.
Подновяват се плановите операции, имунизациите на децата, както и детските и женските консултации, които бяха временно преустановени заради високата заболеваемост.
Въпреки добрата новина, част от предпазните мерки остават в сила. Изискването за носене на защитни маски в здравните заведения няма да бъде отменено на този етап.
Здравните власти продължават да препоръчват използването на маски и на места със струпване на много хора, особено за възрастни и хора с хронични заболявания.
Отмяната на грипната епидемия идва след отчетен спад в броя на болните и по-ниско натоварване на болниците в региона. Властите призовават обаче хората да не подценяват личната отговорност и да спазват основните хигиенни мерки, за да не се стигне до нова вълна на заразата.