Няма край: Нов, много по-страшен вид коронавирус откриха в Норвегия

​​​​​​​По-рано стана известно, че 1000 души са изпратени на карантина в града, 800 от които са посещавали местния клуб “Малкият Лондон”

https://blitz.bg/zdraveopazvane/nyama-kray-nov-mnogo-po-strashen-vid-koronavirus-otkriha-v-norvegiya_news776634.html Blitz.bg
Норвежки лекари са идентифицирали нов тип коронавирус. Това съобщава телевизионната и радиокомпания НРК, позовавайки се на главния лекар Туве Ростад.

Според главния лекар огнището в Трондхайм, централна Норвегия, е причинено от „вариант на вируса, който е по-заразен от това, на което сме свикнали“.

Той твърди, че подобни варианти на вируса никога не са били откривани никъде другаде и Ростад се чуди откъде са дошли в Норвегия.
Осем нови случая са докладвани в Трондхайм предния ден. Болестта е лека.

По-рано стана известно, че 1000 души са изпратени на карантина в града, 800 от които са посещавали местния клуб “Малкият Лондон”.

Но това не е причина за паника. Всички вируси са склонни да мутират, особено след като в статията се казва, че болестта преминава леко.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай