Републиканец: Възрастните предпочитаме смъртта, пред това Covid-19 да навреди на икономиката на САЩ

Той вярва, че "много баби и дядовци" в страната ще се съгласят с него

Докато президентът на САЩ Доналд Тръмп настоява икономиката на страната да поднови работа след няколко седмици, а не месеци, заместник-губернаторът на щата Тексас заяви пред Фокс нюз, че предпочита да умре пред мерките на здравните власти, които разрушават икономиката на страната.

Той вярва, че "много баби и дядовци" в страната ще се съгласят с него.

 


"Моето послание: нека се върнем на работа, нека се върнем към живот, нека бъдем умни за това и тези от нас, които са 70 плюс, ние ще се погрижим за себе си", обяви 69-годишният Дан Патрик. "Не жертвайте страната. Не го правете", призова републиканецът.

Той се опасява, че наложените ограничения за превенция разпространяването на коронавируса могат да сложат край на американския начин на живот какъвто го познават. Той е склонен да се рискува живота на възрастните хора пред икономиката на САЩ, пише news.bg.

Дан Патрик похвали президента на САЩ, че се фокусира върху икономиката.
"Не искам цялата страна да бъде пожертвана. Разговарях със стотици хора...и всеки заяви почти същото нещо: Ние не можем да изгубил цялата си страна. Ще се разпадане икономиката ни". По думите му икономиката ще изпадне в рецесия, депресия, ще се разпадне цялото общество, ако мерките продължат няколко месеца.

"Както президентът каза, процентът на смъртност е много нисък. Трябва ли да блокираме цялата страна за това? Мисля, че трябва да се върнем на работа", убеден заместник-губернаторът.
Патрик отбеляза, че е от рискувата група, но е готов да пожертва живота си за шестте си внуци. Заместник-губернаторът навършва 70 г. следващата седмица.

Вчера САЩ потвърдиха повече от 100 починали - за първи път за един ден са починали 100 и над 100 души. Общо в страната има 557 починали и около 44 000 потвърдени случая.

По последни данни на Световната здравна организация по света има над 334 000 потвърдени случаи, а починалите са близо 15 000. Регистрирани са случаи в 189 държави. Данните на Университет "Джон Хопкинс" показват над 381 000 случаи и над 16 500 починали в 168 държави.