Районната прокуратура във Варна ръководи досъдебно производство за нарушаване на наредба, издадена против разпространяването на заразна болест по време на епидемия. Това съобщават от пресслужбата на Апелативната прокуратура.
36-годишният германски гражданин, който е със статут на постоянно пребиваващ в България, потърсил медицинска помощ в болницата „Света Анна“ на 14-ти март тази година. Във връзка с оплакванията, бил насочен към инфекциозната клиника.
След като разбрал, че ще бъде приет там, мъжът взел документите си и напуснал лечебното заведение.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.