През последните седмици сме свидетели на по-активно обсъждане на окаяното състояние на психиатричната помощ у нас, най-общо казано. Поводът: министърът на здравеопазването Кирил Ананиев представи анализ, според който над 50% от структурите за оказване на психиатрична помощ са в критично състояние. И увери, че има подкрепата на правителството спешно да бъдат предприети мерки за подобряване на техническото им състояние, като паралелно с това ще се работи по визията как точно трябва да изглежда и функционира психиатричната помощ в страната. Доказани специалисти в системата изразиха своите позиции и надежда най-накрая държавата да предприеме реални мерки в това отношение.
А ние ви представяме становището на д-р Иван Добринов - началник на Шесто мъжко отделение в Държавна психиатрична болница “Георги Кисьов” в Раднево. Години наред д-р Добринов алармира за проблемите и абсурдите в родната психиатрия с надеждата и очакването “някой да обърне внимание”.
Какво трябва да направи правителството според д-р Добринов, четете в zdrave.to