Надявам се да ми отговорите на един въпрос, на който за момента получаваме противоречива информация. Съпругата ми е бременна и скоро й предстои раждане. Аз съм български гражданин, имаме сключен брак.
От 3 години живеем в България. Съпругата ми е с разрешение за пребиваване в страната ни, има здравни осигуровки. Трябва ли да платим за раждането, или имаме право да използваме медицинската помощ по Здравна каса?
Доколкото разбрах, дори и неосигурените бременни жени в България може да се възползват от безплатни грижи при раждане.
Валентин Щерев, гр. София
Отговорът от нашите специалисти, четете в zdrave.to
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.