Опасна ли е ниската температура?

https://blitz.bg/zdravni-novini/opasna-li-e-niskata-temperatura_news668803.html Blitz.bg

Хипотермията може да бъде симптом, който сигнализира за много болести, от много леки до по-тежки. В този случай много важна е точната медицинска диагноза, тъй като продължителната ниска телесна температура води до сериозни последствия, включително сърдечни кризи и смърт.

Накратко ще ви разкажем за най-разпространените болести, които могат да се проявят с понижена телесна температура.

Освен външното, системно преохлаждане, хипотермията може да бъде причинена от токсично отравяне поради продължителна употреба на всяко лекарство, както и при вродени или придобити кожни проблеми (псориазис, ихтиоза и ексфолиативен дерматит - болезнено зачервяване, лющене и удебеляване на кожата, възникващи главно при хора след 50).

За какво е сигнал хипотермията четете в zdrave.to

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай