Тотнъм отново се издъни в първенството и завърши 1:1 у дома с новака този сезон Шефилд Юнайтед в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига. „Шпорите“ имаха превъзходство във владеенето на топката, но поведоха трудно с гол на Хьон-Мин Сон (58) през втората част. „Остриетата“ обаче успяха да отвърнат на удара и измъкнаха точката след попадение на Джордж Балдок (78) след асистенция на Макколдрик. След хикса Тотнъм е 12-и с 14 точки, а Шефилд се изкачи до петото място със 17.

Бърнли разби гостуващия Уест Хям с 3:0. Ашли Барнс (11) след асистенция на Тарковски и Крис Уудс (44) вкараха два гола още преди почивката, а след нея в 64-ата минута Роберто Хименес си реализира автогол и оформи крайния резултат. Така Бърнли се изкачи на девета позиция с 15 точки, а Уест Хям е 16-и с две по-малко.

Нюкасъл обърна у дома Борнемут с 2:1. „Черешките“ поведоха с гол на Хари Уилсън (14) след пас на Фрейзър, а „свраките“ стигнаха до успеха с попадения на ДеАндре Йедлин (42) и Киърън Кларк (52), заемайки 15-а позиция с 15 точки. Борнемут е седми с 16.

Саутхемптън пък продължава да затъва и записа четвърта поредна загуба във всички турнири, след като падна у дома от Евертън с 1:2. Том Дейвис (4) даде аванс на „карамелите“, а Дани Ингс (50) изравни за „светците“. Те обаче не успяха да стигнат поне до точката, след като Ричарлисон (75) подсигури пълния актив за гостите от Ливърпул. Така Евертън излезе на 13-о място с 14 точки, а Саутехмптън е предпоследен с 8.