Ювентус направи 1:1 като гост на Катания в мач от 5 кръг и запази лидерската си позиция в Серия “А”. “Старата госпожа” продължава да няма загуба под ръководството на новия треньор Антонио Конте.

Аржентинецът Гонсало Бергесио даде аванс на Катания в 21-ата минута в дъждовното сицилианско време, а Милош Красич изравни в 49-ата след грешка на вратаря на домакините Мариано Андухар.

В 81-ата минута “бианконерите” можеха да стигнат до победата, но Алесандро дел Пиеро отправи слаб удар с глава след центриране на Красич.

Ювентус е с 8 точки от началото на сезона и дели първото място с Удинезе, който направи нулево равенство като гост на Каляри. Аталанта продължава с впечатляващия си старт и победи с 2:1 друг новак в елита Новара.

Тимът от Бергамо изостава на четири точки от лидерите, но можеше да бъде с две точки аванс на върха на таблицата, ако не бе започнал шампионата с шест отнети точки заради участието си в скандала с уредените мачове.

Матиас Скелото даде аванс на Аталанта в 34-ата минута, а Лука Чигарини удвои в 59-ата. Филипо Поркари върна едно попадение за Новара две минути преди края на срещата.

С два гола на Емануеле Калайо и попадение на Матиа Дестро Сиена записа успех с 3:0 да Лече, който завърши мача с 10 души. Лацио направи домакинско 0:0 с Палермо./БЛИЦ

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ "А", 5 КРЪГ
24.09.11
19:00 ч.
Болоня – Интер 1:3
0:1 Джампаоло Пацини (39), 1:1 Алесандро Диаманти (66-дузпа), 1:2 Диего Милито (81-дузпа), 1:3 Лусио (87)
Киево – Дженоа 2:1
0:1 Родриго Паласио (48), 1:1 Серджо Пелисиер (74), 2:1 Давиде Москардели (90+3)