Шотландия се изкачи на втора позиция в Група “I” от квалификациите за Евро 2012 след минимална победа с 1:0 като гост на Лихтенщайн. Победата донесе нападателят на Брайтън Крейг Маккейл Смит с гол в 32-ата минута. Този успех остави живи шансовете на британците да играят на баражите. Те изпревариха Чехия, като и двата състава имат да изиграят по още един мач.

Шотландия започна агресивно мача. Голът падна след едно бързо изпълнение на пряк свободен удар в 32-ата минута, когато Фил Бардсли прехвърли защитата на Лихтенщайн и намери МакКейл-Смит, а стрелецът с прехвърли вратаря с глава и направи 0:1 на стадиона във Вадуц.

Този гол се оказа напълно достатъчен за шотландците, които не допуснаха домакините да създадат чисти положения пред тяхната врата и запазиха крехкия аванс.

Във вторник Шотландия има далеч по тежка задача и ще трябва да се изправят в гостуване на световния и европейски шампион Испания. Мачът е от 21:45 часа, а същата вечер Чехия среща Литва.

Лихтенщайн - Шотландия 0:1

0:1 Крейг Маккейл Смит (32)