Рома спечели с 2:1 като гост срещу Удинезе в доиграването на мача от 32-ия кръг на Серия "А", който беше прекъснат в 72-ата минута на 14 април, когато Еван Ндика колабира на терена.

"Вълците" се поздравиха с драматичния успех след гол с глава на Брайън Кристанте в петата минута на добавеното време.

Рома е с 58 точки на пето място във временното класиране и изостават на 4 зад Болоня, намиращ се на четвъртата позиция.

На 14 април мачът между Удинезе и Рома беше прекъснат принудително заради колабиралия на терена защитник на Рома Еван Ндика. 24-годишният бранител от Кот д'Ивоар беше изнесен на носилка и след това приет в болница, а по-късно получи разрешение отново да играе футбол.

Удинезе взе преднина в 23-ата минута на мача, започнал преди повече от 10 дни, чрез капитана си Роберто Перейра, но в 65-ата минута Ромелу Лукаку изравни за гостите след попадение с глава.

Тимът от Удине е на 17-ото място с 28 точки.

Дебют начело на Удинезе записа легендата Фабио Канаваро.